MINECRAFT NÁVOD

V Minecraftu se dostanete do role člověka, který se z námi neznámých důvodů dostal na pustý svět a snaží se přežít v nehostinném světě. Jediné, co vás napadne udělat, je vytěžit ohromné množství kamene a dělat obří stavby, které budou vidět z obrovských vzdáleností. A ač mě nenapadá důvod, je to ohromě zábavné. První, čeho si člověk všimne při spuštění je grafika, která je v Minecraftu trochu odlišná od jiných her – svět je totiž celý stvořen z krychlí, které můžete ničit a stavět. Každá kostka je pokrytá texturou, která má rozlišení 16×16 pixelů, ale existují neoficiální balíky textur s větším rozlišením. Od hlavní postavy a nepřátel neočekávejte taktéž lepší grafiku, protože vše je v „hranatém“ hávu. To se někomu může líbit, ale někomu ne. Po spuštění plné verze má člověk krátký čas na přípravu úkrytu, protože den je dlouhý jen deset minut a v noci se po krajině procházejí velmi nepříjemná monstra, jako je například Creeper, což je příšera, která k vám v noci nakráčí a ve chvíli, kterou uzná za vhodné, exploduje a nejspíše vytvoří pěkný kráter do vašeho nejkrásnějšího výtvoru.

Jedna z hlavních věcí ve hře je stavba nástrojů, která funguje opravdu zajímavě – kdykoliv jste v inventáři, máte přístup k mřížce 2×2, na kterou můžete dávat různé objekty, a podle toho, jak objekty naskládáte, vytvoříte další nástroj. Po chvilce experimentování člověk postaví „workbench“, který když se postaví a je na něj pravým tlačítkem kliknuto, ukáže mřížku 3×3, na které se dají stavět již komplexnější nástroje. Například krumpáč se vytvoří složením tří kusů železa, dřeva, diamantů, zlata či hlíny s dvěma dřevěnými tyčkami.

SPONZOROVANÉ ODKAZY

Minecraft manuál

To sice přináší zajímavý styl výroby dalších nástrojů, ale člověk si musí všechny kombinace pamatovat(což není až tak těžké) a musí na určité kombinace přijít. To ale může doplnit neoficiální wiki hry, ve které jsou všechny výrobní recepty a další, velmi užitečné návody a informace. Podobně je to s pecí, která ale nemá naštěstí tolik možností, protože jde pouze o dva čtverečky, kde se do jednoho dá objekt, který má být zpracován a do druhého palivo. Samozřejmě, většinu věcí ve hře musíte vytěžit, na což existuje mnoho způsobů. Od jednoduchého procházení jeskyní přes vykopání komplexu tunelů až k vyplnění hory dynamitem a vytvořit explozi, která může bohužel způsobit i to, že hra může spadnout. Existují hromady návodů na to, jak se správně kope podzemní šachta, jak se správně těží a podobně.

hlavní partneři: Hamachi | Seriály online | BioChemie | hraniste.cz |